به امید پیروزی مردم بر نظام ظالم و خونریز اسلامی

چرا اصولگرایان ایرانی از ” پوتین ” و ” یانو کویچ ” حمایت می کنند *.

چرا اصولگرایان ایرانی از ” پوتین ” و ” یانو کویچ ” حمایت  می کنند؟*

لینک صدای مقاله

لینک صدای مقاله

*                    

بعد از حوادثی که در “اوکراین ” اتفاق افتاد و به ضمیمه شدن بخشی از خاک این کشور به ” روسیه” منجر گردید و تحریکات روسیه برای اشغال بیشتر اوکراین تا امروز هم ادامه دارد ، برای ما ایرانیان بسیار هم لازم است که در باره دلایل حمایت دو جناح اصلی در جمهوری اسلامی یعنی اصلاح طلبان و اصولگرایان از هرکدام از طرفین اختلاف ، و نتایج مترتب بر این عمل در حوزه صف بندی های سیاسی – اجتماعی کشور مان از یکطرف و تاثیر آن بر روابط خارجی جمهوری اسلامی از طرف دیگر صحبت کرده و در باره آن بحث کنیم . بخصوص که جناح قدرتمند سیاسی در ایران متحد سیاسی روسیه و پوتین است .در این نوشته به مواضع جناح اصولگرا می پردازم   .
بر خلاف انچه که در بیانیه ها و استدلال ها ی سایتها و مراکز فکری اصولگرایان گفته می شود ، من فکرنمی کنم دلیل زیر بنایی دفاع اینان از پوتین و یانوکویچ الزاما با مبارزه با پیشرفت آمریکا و استعمار وبخاطر مقابله با ظلم سرمایه داری و بیعدالتی های موجود در کشورهای پیشرفته و دفاع از مظلومین و مستضعفین باشد. به شهادت آمار در ایران نیز مانند همه جوامع نابرابر دیگر فشار اساسی بر کارگر و حقوق بگیر و بازنشسته دارای کمترین در آمدها است . یعنی اگر بنا بر آمارهای دولتی حد اقل نیاز یک خانوار چهار نفره ماهیانه یک میلیون و پانصد هزارتومان باشد و حداقل حقوق کارگر با سنوات و حق اولاد حدود هفتصد و پنجاه هزار تومان ، آنگاه می توانیم عمق ظلمی که بر قشر مستضعف و حقوق بگیر میرود را حس کنیم این در حالی است که قیمت اغلب کالاهای ضروری در ایران بر اساس نرخ خرده فروشی بانک مرکزی ،تقریبا برابر با نرخ بازارها در اروپا است در حالیکه حداقل حقوق در اروپا نزدیک به شش برابر حقوق کارگر ایرانی است .. می خواهم بگویم دلایل مواضع مشترک دولتمردان ایرانی با “پوتین” و “یانو کویچ” برعلیه آمریکا و اروپا هیچ ربطی به دفاع زمامداران کشور ما از مستضعف و توده تهیدست و فعله وکارگر و مبارزه با استعمار ندارد ، در ایران نیز مانند همه دیکر کشورهای صادر کننده نفت که انقلاب هم نکرده اند ، محصول استراتزیک یعنی طلای سیاه صادر می کنیم و کالاهای مصرفی وارد می کنیم .در روسیه هم قشر کارگر و حقوق بگیر بدترین وضعیت خود را می گذراند و بدون صدور نفت و گار و چوب ، دولت روسیه سقوط خواهد کرد .که طرح و شرح بیشتر آن در اینجا موجب اطاله کلام است . . من بر آنم که این وحدت مواضع دیپلماتیک و ضد اروپایی و آمریکایی میان ایران و روسیه خود علتهای زیر بنایی دیگری دارد که اکنون به آن خواهم پرداخت .                 
دلایل اساسی مخالفت کشور هایی مانند ایران و روسیه و یانو کویچ و رهبران کشورهایی مانند تاجیکستان و قرقیزستان و ….. با حضور بیشتر آمریکا در منطقه اینست که در این کشور ها بخش اساسی اقتصاد در دست مدیران دولتی اختلاسگر و فاسد است و روابط جدید اقتصادی که ساختارهای اقتصادی پیشرفته بدنبال آن هستند دادن اقتصاد به دست بخش خصوصی و کوچک کردن دولت است .

images (11)

در تما می کشورهای مورد بحث ، مسئله سپردن بنگاههای اقتصادی دولتی به دست بخش خصوصی به شکلی کاملا انحرافی انجام شد و مدیران دولتی یا تاسیس شرکتهای صوری صاحب اموال عمومی شدند بدون اینکه هدف اصلی خصوصی سازی که سپردن بنگاههای ضرر ده به دست متخصیصن اقتصادی و فنی باشد انجام گرفته باشد . ا اگر رهبران سیا سی روسیه واوکراین و بلاروس دست به چنین تقلباتی بزنند می گوییم آنها حلال و حرام سرشان نمی شود اما وقتی رهبران انقلابی کشور خودمان دست چنین تقلباتی بزنند ، رهبرانی که می گویند از آخرت و روز قیامت و پل صراط می ترسند باید گفت که این کارشان شرم آور است . می پرسید کدام کار دولتمردان حزب الله کشورمان شرم آور است ؟ توضیح می دهم :فروختن کارخانه های دولتی به قیمت مفت به آشنایان و هم مسلکان سیاسی و مذهبی و جلو گیری از نوسازی اقتصاد و سیاست وجه مشترک سیاستمدارانی است که امروزه در کشورهای ایران و روسیه و اوکراین بر سر کارند. فساد در اقتصادایران اکنون ارقام مییاردها دلار را پشت سر گذاشتهاست از تقلب مدیران دولتی در دریافت مدارک تحصیلی تا خریدن شرکت های دولتی بقیمت ناچیز ، وا مهای کلان بی وثیقه تا آن مدیر دولتی که در استان فارس میلیونها تومان بعنوان حق تغذیه خود و نزدیک به دوازده میلیارد تومان بعنوان حق ماموریت نارفته خود بالا کشید یا ده مدیری که خود مامور تعزیرات بودند و اخیرا بخاطر فاسد بودن دستگیر شدند نقل مجالس است . برادر حزب الله مدعی تقوی کلاه خود را بالاتر بگذار وببین در اطرافت چه می گذرد . دیگر از تقوایی که روزی هر حزب الله به داشتن آن بر خود می بالید اثری نمانده است و نتیجه آن این می شود که بخاطر ناکار آمدی اقتصاد ، هشتاد در صد بودجه کشور از صدور مواد خام تامین می شود و همین رقم در روسیه به 60% می رسد و در اوکراین دوران یانو کویچ که کشوری صنعتی با کشاورزی پیشرفته و مکانیزه است ، سیاستمداران روس گرا کار را به آنجا رسانده بودند که کا لاهای صنعتی این کشور استاندارد بین المللی نداشته و فقط توان صادر شدن به روسیه را داشته باشند . نقشه ای که بنظر می رسد روسیه برای ایران هم کشیده است. مدتی پیش در روسیه نیز از یک اختلاس 300 میلیارد دلاری پره برداشته شد که 90 در صد آن از طریق ماموران دولت اتفاق افتاده بود و مامورین وزارت خانه مهم وزارت دفاع در آن دخیل بودند

images (10)

می خواهم بگویم علت وحدت سیاستمدار اصولگرایای ایرانی با پوتین و یانو کویچ ، اساسا بخاطرجلوگیری از برپا شدن روابط اقتصادی نوین و دفاع از مناسبات کهنه و ساختار اقتصادی است که حاکمیت مدیران دولتی نا کار آمد را تضمین می کند . اینان هر گونه پیشرفت و حضور شرکت های آمریکایی و ارو پایی در منطقه را خطری برای ادامه سلطه خود بر اقتصاد و سیاست کشور های خود میدانند . اینان تون نوسازی اقتصاد کشورهای خود را ندارند . و گناه این تنبلی و سوء استفاده از این اقتصاد نا کار آمد را به گردن توطئه خارجی می اندازند
به این جمله که موید ادعای من است از روزنامه دنیای اقتصاد نوجه کنید :” صنعت پیر اوکراین تلاش چندانی نکرد تا از صنایع دوران شوروی که کالاهایی نظیر فولاد، فلزات و مواد شیمیایی تولید می‌کردند فاصله بگیرد. شرکت‌های سابقا کمونیست دولتی که اغلب با انتقال به افراد رابطه‌دار سیاسی خصوصی‌سازی شده بودند، به گاز ارزان روسیه و تقاضای روزافزون اقتصاد جهان برای مواد خامشان متکی بودند ” جملات بالا بیانگر اینستکه دولتمردان اوکراین نیز مانند ایران شهامت باز سازی اقتصاد وابسته و ره ارث برده از نظامهای سیاسی فبل از خود را نداشته اند . هر چند که ارتباط اقتصادی یا اروپا و آمریکا بخودی خود به معنی پیشرفت کشور نخواهد بود اما این ارتباط شرط لازم پیشرفت است و شرط کافی پیشرفت ، وجود مدیریتی سالم ، قوی معتقد به پیشرفت و نه اختلاس گر در کشور است .امری که کشور ما از آن بی بهره است .
سازمان دادن اقتصاد دانش محور آنطور که رهبر نظام در ایران از اهداف خود می داند در ارتباط گسترده با اروپا و آمریکا میسر است نه با تخریب ارتباط با این کشور ها و ما دانش مورد نیازمان برای نوسازی و بهسازی استخراج و تولید را نه در روسیه خواهیم یافت و نه در چین و نه در دست متخصصین قرار گاه خاتم الانبیا ء !! چر این قرار گاه نتوانسته است با صرف بودجه ای بالغ بر 46 میلیارد دلار میدانهای گاز پازس جنوبی را به مرحله بهره برداری برساند .؟ ایا سرکوب هر منتقد وضعیت موحود بخاطر دفاع از این حیف و میل اموال مردم و نافع شدن مدیران بنیادهای انقلابی و دولتی از این ریخت و پاش و غارت نیست ؟ بازهم از ناکار آمدی سیستم ادراه کشور خودمان بگوییم :
در ایران با جمعیت 75 میلیونی ما دارای 300 هزار مدیر دولتی هستیم و دولت 4 میلیون نانخور مستقیم دارد . همین رقم در مورد ژاپن با 128 میلیون جمعیت ، فقط 300 هزار کارمند است یعنی دولت ایران باندازه کل کارمندان کشور ژاپن ، فقط مدیر دارد در حالیکه تولید ناخالص ملی کشور ژاپن حدود 29.7 تریلیون دلار است یعنی دقیقا 3 برابر تولید ناخالص داخلی ایران که فقط 987میلیارد دلار است . آیا این خود دلیل خوبی برای فرار مدیران نالایق دولتی از نوسازی اقتصاد و سیاست در کشور ما نیست .؟؟. ایا این خود دلیل ان نیست که چرا هر گونه انتقاد در این کشورها و بشمول آن کشور ما تحت عنوان وابسته به خارجی و ، ضد انقلاب و اجنبی به شدیدترین وضع سرکوب می شود . حفظ این ساختار برای ملت آب ندارد اما برای مسئولین نظام قطعا نان دارد !!!
در سایت اصولگرای ” فارس ” در تاریخ 11/12/1392 چنین می خوانیم: ” روسیه تنها زمانی خود را بزرگ و شایان بزرگی در عرصه بین‌المللی یافته است که «مردان بزرگ و جرات‌مند» بر آن سیطره یافته‌اند. پوتین کم‌کم ثابت می‌کند که اگر نه به‌اندازه پطر، دست‌کم به اندازه استالین انگیزه برتری‌جویی دارد”
سایت اصولگرای ایرانی سعی دارد از ” پوتین ” یک قهرمان ضد آمریکایی موفق در دفاع از منافع استراتژیک رروسیه بسازد تا خود بتواند در سایه این قهرمان با آرامش خیال سر کند . غافل از اینکه روسیه از سال 1991 تا کنون نزدیک به 20 کشور را که عمق استراتژیک اش بوده از دست داده است و اکنون پوتین مجبور است آخرین مقاومت هایش را یا در ” کریمه ” سازمان بدهد و یا با از دست دادن “گرجستان ” خود را به باریکه ای در “آبخوز” و یا “استیای جنوبی” د لخوش کند ید . انقلابیون در ایران به امامزاده ای دخیل بسته اند که دیگر معجزه ای از آن بر نخواهد خواست .
همین خبر گزاری که مواضع اصو لگرایان را نمایندگی می کند دراسفند ماه گذشته و در جریان بحران ” اوکراین ” با ” شادی شبدالف ” رییس حزب کمونیست تاجیکستان مصاحبه می کند ، ولی از آنجاییکه نمی خواهد همه خقیقت را بگوید نمی گوید که شبدالف رهبر حزب کمونیست است و ایشان را تنها با عنوان ” عضو پارلمان تاجیکستان ” معرفی می کند . ” شبدالف ” در تاجیکستان است ، سالها هم رهبر حزب کمونیست این کشور بوده است ، اما گویا استاد روابط بین الملل برای اعضای جبهه پایداری یا حسن عباسی و یا تحلیلگر خبرگزاری فارس بوده است . وی می گوید ” هیچ یک از سیاستمداران معقول اجازه نخواهند داد که اوکراین از سوی قدرت‌های غربی به چند ایالت مختلف تجزیه شود – ، کشورهای عضو ناتو و اتحادیه اروپا که در بیشتر موارد خود را حامیان دموکراسی جلوه می‌دهند در واقع در ایجاد هرج و مرج اوکراین نقش اساسی را اجرا کرده‌اند. “
اولا که در ادامه بحران دیدیم که این روسیه بود که ” اوکراین ” را تجزیه کرد و ثانیا توگویی که ” شبدالف ” کمونیست و دفتر سیاسی سپاه و احمدی نژاد و همه سایتهای اصولگرا از یک آبشخور ، سیراب شده اند ، همه و همه معتقدند که بحرانهای سیاسی در کشور های منطقه نه بخاطر نا کار آمدی و فساد اقتصادهای دولتی که بخاطر هرج و مرج طلبی کشورهای ارو پایی است . بیاد بیاوریم که اصولگرایان ایرانی نیر در برخورد با اعتراضات مردمی در انتخابات 1388 ، دقیقا همین ادبیات را بکار می بردند .و اعتراضات بحق مردم را تخریک خارجی دانسته و مانند ” یانوکویچ ” و ” پوتین ” می گفتند که تک تیراندزاران خارجی ، مردم تظاهر کننده را به خون کشیده اند . من در تمامی این نوشته سعی داشتم که دلایل بنیادی ، شباهت در موضعگیری ها را برای خواننده جوینده حققیقت این سطور ارائه دهم .

اصولگرای ایرانی ما باید بداند این قهرمانی که وی از پوتین ساخته است تخیلی بیش نیست و کرملین اگر به باز سازی سریع اقتصاد و سیاست خود روی نیاورد و سیاستمداران مافیایی ، فاسد و ناکار آمد خود را از قدرت نراند در مقابل پیشرفت سرمایه جهانی چیزی در حد بیت عنکبوت است . این حقیقت خود را در شوروی 1991 ، گرجستان 2008، اوکراین2014 و دهها نمونه دیگر نشان داد.
این واقعیت در مورد ایران هم وجود دارد و برنامه ریزان جمهوری اسلامی اگر بتوانند به نوسازی ساختار اجتماعی- اقتصادی کشورآغاز کنند ممکنست از وقوع تغییرات به شکلی اجباری جلوگیری کنند .نتیجه وقوع تغییرات بشکل اخود بخودی و اجباری افتادن کارها بدست یولی تیمو شنکواختلاسگر در اوکراین ویا اصلاح طلبان حکومتی میلیاردر در ایران خواهد بود . . زمان زیادی نمی توان تقصیر را به گردن توطئه خارجی انداخت . بحرانهای بزرگی برای شما در راه است .
•برای مشاهده حمایت جانانه سایت اصولگرای فارس از پوتین و یانو کویچ به لینکهای زیر بروید .
•* 1  2  3  4  5  6  7  8  9 

Tagged as: , , , , , , ,

Categorised in: مقالات و ترجمه ها در باره بحران "اوکراین ", سیاست

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Start here

%d bloggers like this: