سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

آنان که » پارلمان عراق را اشغال کردند سربازان «قاسم سلیمانی » بودند .

parcham2

به وبلاگ کاوه فرزند ملت خوش آمدید

telegram-pic-150x150
اکنون و در این روزها ، حکمرانان اساسی عراق ، » قاسم سلیمانی » و » ابو مهدی مهندس » هستند ، «حیدر العبادی » بخوبی می داند که اگر حرکتی بر خلاف خواست ایران ، انجام دهد در چشم بهم زدنی ، مقتدی صدر دوباره از قم راهی بغداد شده و بساط وی و دولتش را بهم می زند

alandgooهمه می دانند که «حکومت اسلامی ایران» تا آخرین روزها از بر سر کار ماندن » نوری الما لکی » و انتخاب وی برای سومین دوره نخست وزیری اش در اوت 2014 ، حمایت کرد . «تهران » این نارضایتی را با تبریک دیر هنگام انتصاب به نخست وزیری » عبادی » به وی و همگان نشان داد .

» حید ر العبادی » که از دخالت ها ی » حکومت اسلامی » در امور داخلی کشورش بجان آمده بود ، سعی کرد با کم کردن نقش شبه نظامیان «حشد الشعبی » ، و پر نقش کردن نقش » ارتش ملی » و در ادامه با معرفی دولتی بشدت » تکنوکرات » که در تشکیل کابینه  اهمیت زیادی به تقسیم بندی ها و اختلافات قومی و مذهبی و اکثریت عددی و پارلمانی شیعیان نمیداد ،  سرنوشت کشور خود را از تبدیل شدن به مدل دوم «حکومت اسلامی  » در منطقه بر هاند . این موضوع زمانی اوج گرفت که » ایالات متحده آمریکا » نیز در سال 2015 ، ارسال تجهیزات نظامی به عراق رامشروط به کم کردن نقش شبه نظامیان شیعه و در راس آنان «حشد الشعبی» یا نیروی نظامی بسیج مردمی تحت رهبری «ابو مهدی مهندس» کرده بود

حکومت اسلامی ایران ، که بعد از بر کناری اجباری ،» نوری المالکی» ، امکان تاثیر گذاری مستقیم و بی قید و شرط بر عراق را از دست داده بود با تقویت » نیروی بسیج مردمی عراق » سعی در احیای قدرت از دست رفته خود در این کشور را داشت  اما مانع اساسی در این را ه ، خود نخست وزیر جدید عراق یعنی » حید ر العبادی » بود .

درست در چنین روزهایی است که  در روزنامه ها و سایت های وابسته به اصولگرایان در ایران ، تیتر هایی تحت عنوان » درس دوست و دشمن شناسی به نخست وزیر عراق» ، ظاهر میشود .

نقطه اوج احساس خطر برای تهران  معرفی کابینه جدید «العبادی » بود که در آن وزیر امور خارجه طرفدار ایران یعنی » ابراهیم الجعفری » قرار بود جای خود را به » شریف علی » از نوادگان خاندان سلطنتی هاشمی عراق  بدهد . مطبوعات و سایتهای وابسته به سپاه پاسداران ،اصلاحات » العبادی » را غده سرطانی  » دموکراسی آمریکایی» نام نهادند و تحلیل آنها این بود که انتخاب رهبر «جنبش پادشاهی مشروطه » بعنوان » وزیر امور خارجه » راهی است که به نزدیک کردن عراق به » آمریکا» و » عربستان سعودی » منجر خواهد شد و به نفوذ ایران در عراق برای همیشه پایان خواهد داد .

در همان روزها و اوانل فروردین ( آپریل) و در پی  احتمال رای دادن پارلمان به این تغییرات ، » مقتدی صدر» که هر گاه «جماران » نیاز به تحمیل خواستهای خود به » بغداد » را دارد وی را از «قم » راهی منطقه می کند ، به عراق برگشته و هوادارن خود را  به بهانه مسخره «مبارزه با فساد » به خیابانها آورده و پارلمان و حتی دفتر نخست وزیری را اشغال کرد . هدف » صدر » در این اشغال اساسا نشان دادن قدرت سپاه و خامنه ای در عراق بود . هر چند که در این گردهمایی چند ده هزار نفری ، تعداد محدودی بر علیه » قاسم سلیمانی » شعار دادند ، اما کاملا مشخص بود که یا این عمل ، اقدامی تحت کنترل برگزار کنند گان گردهمایی و برای مستقل نشان دادن «مقتدی صدر » بود و یا این شعار دهندگان آنقدر تعدادشان محدود بود که نقش تعیین کننده ای در جریان کلی تظاهرات نداشتند

متعاقب تحرکات » مقتدی صدر » که بعد از نشان دادن قدرت جموری اسلامی ، باز به مامن خود در «قم » بازگشت ، نقش » حشد الشعبی » ،در جریانات سیا سی نظامی عراق به نحو چشمگیری افرایش یافت .

 رهبر این بسیج مردمی «جمال جعفر ابراهیم ملقب به ابو مهدی مهندس» است که از پدری عراقی و مادری ایرانی متولد شده است و در لیست تروریستهای تحت تعقیب » آمریکا » است . وی از سال2003 در ایران بوده است و مشاور سپاه قدس بوده و درجه وابستگی وی به حکومت اسلامی ایران آنقدر زیاد است که در مصاحبه ای وقتی از وی می پرسند که معروف است که شما جاسوس جمهوری اسلامی هستید ؟ جواب می دهد : نمی توانم در یک کلمه آره یا نه بگویم .وی همراه با «هادی عامری » رهبر شبه نظامیان بدر » ، تنها متهمین رهبری حمله به مرکز سارمان مجاهدین خلق در عراق و شهید کردن دهها مجاهد خلق در پادگان اشرف هستند .

ghasem3

قاسم سلیمانی و ابو مهدی مهندس رهبر » حشد الشعبی «

اکنون و در این روزها ، حکمرانان اساسی عراق ، » قاسم سلیمانی » و » ابو مهدی مهندس » هستند ، «حیدر العبادی » بخوبی می داند که اگر حرکتی بر خلاف خواست ایران ، انجام دهد در چشم بهم زدنی ، مقتدی صدر دوباره از قم راهی بغداد شده و بساط وی و دولتش را بهم می زند . هدف جمهوری اسلامی اینست که شیعیان متحد ش، هژمونی سیاسی در عراق را بدست بیاورند . آنها می خواهند در آینده نزدیک نقش روحانیون شیعه طرفدار دخالت روحانیت در قدرت سیاسی پر رنگتر شده و اگر مبارزات فعلی بر علیه داعش ، تحت رهبری «ابو مهدی » و «قاسم سلیمانی » به آزاد سازی شهرهای عراق از دست داعش منجر شود ، شیعیان عراق تحت رهبری » مقتدی صدر » ، » ابو مهدی » و جمهوری اسلامی ایران  به آن طرف می روند که  عراق بعد از  تضعیف داعش ، به کشوری که در آن نقش  سیاستمداران سکولار بسیار کم رنگتر شده و مدل سیاسی آن بسیار شبیه آنچه که در کشور ما می گذرد تبدیل شود .. البته این جهت حرکت و خواست شیعیان عراق ، مقتدی صدر و جمهوری اسلامی است ، باید دید بازیگران دیگر داخلی عراق و آمریکا در مقابل این حرکت چه بازی خواهند کرد ،  و برایند نهایی این بازی های سیاسی چه خواهد بود.

کارتهای برنده این حرکت ایتستکه  در پارلمان عراق اکثزیت عددی نمایندگان متعلق به شیعیان است . نباید فراموش کرد که شیعیان در حال حاضر فعالترین اقشارسیاسی  در ایران ، عراق ، لبنان ، بحرین  و حتی یمن هستند و آمریکا در پی تضعیف افراطی گری سلفی که آنرا  خطر قطعی تری می داند  ، حداقل تا زمانی که «پرزیدنت اوباما » بر سر کار است در تقویت شیعیان منطقه خطری را متوجه منافع کشور خود نمی بیند .

 قدرت یافتن طرفدران قسم خورده حکومت اسلامی ایران  در عراق ، بر سرنوشت حرکت آزادیخواهی و مترقی در کشورما ایران نقش بسیار تعیین کننده ای خواهد داشت که آنرا در مقاله دیگری تخت عنوان «روز های سیاهتری در پیش است » مورد بررسی قرار خواهیم داد .

 

ghasem2

ا ینر وزها شاهد نقش فعال روحانیون شیعه در معادلات سیاسی عراق هستیم 

پرچم ایران در عراق

پرچم حکومت اسلامی ایران توسط حشد الشعبی به اهتزار در آمده است 

 ********************************************************************

لحظه اصابت موشک به خود رو » ملا منصور» + ویدیو و بازی ابتدایی حکومت اسلامی در افغانستان

علی لاریجانی رئیس مجلس دهم شد+کلاه بزرگی که «خامنه ای » بر سر اصلاح طلبان وشرکت کنندگان در انتخابات گذاشت

آنان که دانشجو و دستفروش و کارگر و حتی حیوانات را شکنجه می دهند + ویدیو .این ویدیو ها هولن

» خامنه ای » ، با » انتخاب جنتی » ، نشان داد که بر سر نیزه نشسته است ..+ ویدیو. ترس خامنه ای از سقوط

جنازه غرق بخون بسیجی در سوریه و را ه سختی که در پیش داریم + ویدیو . هشدار ویدیو حاوی صحنه تا خوشایند است

حجت الاسلام » گاز گیر » منظور همان»ا ژه ای » است هم » فائزه هاشمی» را تهدید به زندان کرد دلیل هراس حکومت از جامعه بهایی

تصویر جسد و فیش حقوقی کشته افتاده بر خاک «خان طومان » سعید کمالی+ تصویر .هشدار : این نوشته حاوی تصویر دلخراش است

برچسب‌ها: , , , , , , , , , ,

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: