سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

نشا ن «لژیون دونور» برای ضد قهرمانان حکومت اسلامی ایران

parcham2

به وبلاگ » کاوه فرزند ملت » خوش آمدید 

golis

نشان درجه یک «گلستانی » برای » حاج سعید طوسی «

قبل از هر چیز بگویم این یک نوشته طنز است و با زبان غلو  در باره چند شخصیت مطرح در حکومت اسلامی ایران که در زبان ادبی به انان » ضد قهرمان » می گویند  ، صحبت می کند .

.ضد قهرمان کسی است که  اعمال خارق العاده منفی که ضد ارزشها و هنجار های اخلاقی و اجتما عی است را مرتکب می شود .

 نشان لژیون دونور چیست ؟این مدال   (به فرانسوی: Ordre national de la Légion d’honneur)و (به فارسی: نشان شوالیه‌ ادب و هنر) بالاترین نشان افتخار کشور فرانسه است که ناپلئون بناپارت در ۱۹ می ۱۸۰۲ آن را بنیان گذاشت.  اما من چه کسانی را در حکومت اسلامی ایران شایسته دریافت » نشان لژیون دونور » می دانم . شما نیز می توانید شخصیتهای دیگر حکومت را کاندیدای دریافت این نشان کنید . 1- حاج آقا گلستانی 2-  حاج سعید طوسی 3- بسیجی ولایی  بابک زنجانی 4 – فاطمه صفدر حسینی

قضیه نشان لژیون دنور چیست ؟

این نشان از نشا نهای افتخار فرانسه است که توسط  » بناپارت » بنیان گذاری شد .

» گی دو مو پاسان » نویسنده فرانسوی که در باره دوران انقلاب فرانسه و آن روز هایی که تازه بدوران رسیدگان و سوء استفاده کنندگان از انقلاب ،  فضای زندگی اجتماعی فرانسه را در تسخیر خود گرفته بودند داستا نهای بسیاری از موقعیتهای کمدی که این آدمهای زبون و بی شخصیت در زندگی خود و دیگران بوجود می آوردند گفتنی های انتقادی بسیار دارد ، یکی از این خاطرات ، قصه ای با نام » نشا ن لژیون دونور » است .

خلاصه قصه » نشان لژیون دنور» : در آن دوران که در فرانسه ، جنبه های عدالتخواهانه انقلاب کبیر فرانسه در حال فراموش شدن بود و نطفه های اولیه یک بورو کراسی سرتاسری و پایه های دولت مدرن در حال شکل گیری بوده است و القا ب اشرافی جای خود را به القا بی داده بودند که هر شهروند عادی نیز حق دریا فت القاب دولتی را داشت ، بسیاری از شهر نشینان و کارمندان اداره جات ، در آرزوی  بدست آوردن یکی از القابی بودند که » ناپلئون بناپارت » آنرا بنا گذاشت . از جمله این القاب ، لقب » لژیون دونور » بود . در آنزمان  موسیو » ساکرمان » یک شهروند و کارمند نه چندان دون پایه یک اداره دولتی بوده است و در آرزوی این بوده است که بتواند سری توی سر ها در آورده و این نشان افتخار را در یافت کند . » ساکرمان » در عین حال می دیده است بسیاری از دریافت کنندگان این لقب ، نه فعالیت پر افتحاری را برای جمهوری ، انجام داده اند و نه واقعا قابلیتی دارند که مستحق دریافت این عنوان باشند . اما به هر حال برای دریافت نشان «لژیون دونور» باید فعالیتی اجتماعی یا ادبی یاهنری از سوی فرد به  ثبت می رسیده است .

 در این جا یک پرانتز باز کنم و بگویم یاد آوری سرکوب انقلاب فرانسه توسط » بنا پارت » و جا زدن منافع اقشار ی که مناسبتی با انقلاب نداشتند ، بجای اهداف انقلابی و تلاش بیمار گونه کسانی که می خواستند خود را مترقی و انقلابی جا زده و از موقعیتهای اقتصادی و امکاناتی آن بهره ببرند ، آدم را به یاد موقعیتی می اندازد که در کشور ما بعد از انقلاب اسلامی پیش آمد و هر کس با گذاشتن ریش و گرفتن تسبیح و با علم به اینکه خود رهبران انقلاب اسلامی هم عقیده ای به خدمت به مردم ندارند ، سعی در سوء استفاده از موقعیت داشته وبسیاری با این وسیله بار خود را بسته و میلیاردر شدند .

 خلاصه » سا کرمان »  با آرزوی  در یافت این نشان ، شروع به نوشتن طرحی برای براه انداختن کتابخانه های سیار در روستا های دور دست کرده و در رفت و آمدهایی که برای معرفی طرح خود به وزارت خانه ها داشته با معاون وزیری بنام » روسلن » که خود صاحب نشان افتحار (لژیون دیور » بوده در وزارتخانه که حق صدور اعطای  » نشان» را داشته آشنا شده و طرح خود را برای وی تشریح کرده کم کم سعی می کند تا وی را به خانه خود دعوت و از همسر خود هم می خواهد تا در پذیرایی از » روسلن» سنگ تمام گذاشته تا » معاون وزیر » با این خانواده احساس نزدیکی بیشتری کرده و خلاصه با آنها خانه یکی شود . بعد از مدتی و در میان تعجب «سا کرمان » ، معاون وزیر به طرح پیشنهادی کارمند دون پایه ، توجه نشان  داده و » ساکرمان » را با حفظ حقوق و مزایا به ماموریت های دور دست فرستاده تا وی از تعداد کتاب های موجود در کتابخانه های روستا ها و شهرستانهای دورافتاده  نسخه برداری نماید . خلاصه چند ماه می گذرد و » روسلن »  رفیق گرمابه و گلستان و دوست خانوادگی » ساکرمان» شده بوده است و دائما برای وی ماموریت خارج از مرکز برای تحقیق برای طرحی مهم و حیاتی می نوشته است . تا اینکه » سا کرمان » مادر مرده شبی بیخبر به خانه می رسد و هرچه کلید به قفل می اندازد می بیند که در خانه از پشت قفل است و با کوبیدن مشت و صدا زدن همسرش ، از وی می خواهد تا در خانه را باز کند .. همسر » سا کرمان » بعد از مدتی که تظاهر می کرده است از خواب ناز بیدار شده در را باز کرده و مرد خسته وارد خانه شده و همسر خود را در آغوش می گیرد که کار و تحقیقات نزدیک به پایان است و در فضای نیمه تاریک اتاق خواب پالتو شیک مردانه ای را می بیند که کنار تخت خواب بر روی زمین افتاده است ، وی فریاد زنان  از همسر خود می پرسد این پالتو متعلق به کیست ، این که پالتو من نیست ، وبه  زن  خود در حالیکه با وحشت به وی نگاه می کرده است ، مهلت نداده و باز هم به وارسی پالتو ادامه داده و بازهم نعره سر می دهد که » این  پالتو که  نشان «لژیون دونور » هم دارد ، در این خانه چه خبر است ؟! همسر مرد خشمگین سعی می کند پالتو را از دست وی در بیاورد تا وی به وارسی جیب های پالتو نپردازد و » سا کرمان » دیوانه وار داد می زده است که » این نشان متعلق به من است و به هیچ وجه آنرا پس نمی دهم » زن ساکرمان با تحکم بر سر وی داد می زند که » یک لحظه  خفه شو تا برایت حقیقتی را بگویم : تو موفق به دریافت نشان افتخار » لژیون دونور » شده ای و» روسلن» بخاطر علاقه بتو خودش نشان را برای تو گرفته ، پالتو هم سفارش داده و امروز پیشخدمت این پالتو مزین به نشان را آورد . در حین کشا کش برای گرفتن پالتو و ندادن آن ، کارت ویزیت با نام » مسیو روسلن » معاون وزیر از جیب پالتو بزیر می افتد و زن می گوید من که گفته بودم » روسلن برای تو سفارش داده است این هم مدرکش » و به وی می گوید » روسلن » گفته است که فعلا تا صدور گواهی دریافت نشان از پالتو استفاده نشود   و با این تمهید خلاصه زن موفق می شود پالتو را از وی بگیرد و مخفی کند و البته چند هفته بعد در روزنامه رسمی دولت اعلام می شود که آقای » ساکرمان » به خاطر خدمات شبانه روزی بدریافت نشان افتخار نائل شده است .

البته قصد بر شبیه سازی نیست و اما عین همین قضیه هم در انقلاب اسلامی خود مان اتفاق افتاد و یک » حاج اقا گلستانی » بوده است که حاکم » شرع » که نه ، حاکم «شر» بوده است و همکار خود را به ماموریت های دور می فرستاده است و همسر بیچاره وی را مورد سوء ا ستفاده قرار می داده است و بعد از افشای فیلم » پورنو» ی » گلستانی » و خواهر عفیفه !! این دو مدعی شدند که نیاز به محلل بوده است و رییس دادگاه خود زحمت ، محلل بودن را تقبل کرده اند .

 به همین خاطر به حکومت پر از فساد و تقلب و اختلاس ، فقهای حاکم بر ایران پیشنهاد می شود حالا که عرضه مجادات اختلاسگران و زنا کاران و لواط کاران ( با همان ادبیات خودشان  ) را ندارند اقدام به ضرب مدالی با نام نامی بزرگ زنا کاران » حاج آقا گلستانی » د رجه یک و دو سه  نمایند و به اختلاسگران و فاسدان اخلاق و دروغگویان نظام فقها اعطا کنند . اما پیشنهاد

1-نشان درجه یک ویژه گلستانی برای » حاج اقا گلستانی » که توانسته با کمترین هزینه یک زن شوهر دار را به انحراف کشانده و موجب نابودی یک خانواده شود .

2- نشان در جه دو گلستانی برای » حاج سعید طوسی » که بنا بگفته یکی از نوجوانان  قربانی ، این آقا توانسته بوده است در مدت کمتر از چند ساعت با نوجوان مزبور در روبروی مصلی تهران قرار گذاشته ، وی را به نمره حمام کشانده و وی را مورد سوء استفاده قرار دهد ، اصغر قاتل هم که می گویند حرفه ای این کار بوده است برای سوء استفاده از یک کودک باید حداقل چند ماه به وی دو چرخه کرایه می داده است .

3- نشان در جه سه  » گلستانی » برای وقاحت و پر رویی خانم » فاطمه صفدر حسینی » که با سوء استفاده های کلان خود وپدر و همسرش و باز کردن صرافی ؛ میلیاردها دلار سوء اسافاد کردند و بعد در تریبون مجلس داد و بیداد کرد که : این پولها سهم ما از سفره انقلاب بوده است ، واقعا که  این خانم از پر رویی شبیه همسر «ساکرمان » قصه » گی دو مو پاسان » است .

 القصه من فکر می کنم در حکومت فقها بسیاری استحقاق دریافت نشان » حاج آقا گلستانی » را دارند از جمله : بابک زنجانی ، برادران لاریجانی ، رفیقدوست ، مهدی هاشمی بهرمانی رفسنجانی ، هادی غفاری … خلاصه این لیست باز است و خود شما هم می توانید کسان دیگری را کاندیدای دریافت این مدال  نمایید . 

*********************************************************

دسته‌بندی شده در: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, سیاست

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: