سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

روشنفکری دینی و اصلاح طلبی حکومتی دوغده چرکین در سپهر سیاسی ایران

parchamبه سایت کاوه فرزند ملت خوش آمدید 

مردم ما دردودهه اخیر نیز بروشنی شاهد بوده اند که نقش » خاتمی » ، » روحانی » و » نواندیشان دینی»  در عمل خدمت به » استبداد خامنه ای » و توجیه خیانت اصولگرایان حاکم به کشور و ملت ایران است .

 از دوران نهضت مشروطیت و یا قبل از آن هم در واقعه «تنباکو» ، هر بار که مردم دست به مبارزات ضد استعماری زدند ، روحانیت در هراس از مدرن شدن و حذف خود از صحنه سیاست کشورو از دست دان امکان سود جویی از دین ومذهب  ،  با دخالت در آن حرکت ، تلاشهای مردم را در چهارچوب منافع تنگ فرقه ای خود محدود کرده و با سازشی با صاحبان قدرت ، از خون و رنج مردم بجان آمده در حرکات اعتراضی برای حوزه و آخوند امکانات اجتماعی و شخصی ساختند .

اصلاح طلبان حکومتی امروزکه امر به سرکوب معترضان دی ماه دادند   ، خروجی اجرایی همان نواندیشی  و باصطلاح » روشنفکری دینی » هستند ،که پیشینه تاریخی آنان به نقش دوگانه روحانیت در مبارزات و نهضت مشروطیت برمیگردد . در نهضت مشروطیت و جانبازی های مردم ایران نیز در راه بر قراری حکومت قانون ، روحانیت ابتدا به تخطئه آن مبارزات پرداخت و مثلا » سید علی سیستانی » نامی » مشروطه را کفر و خون و مال مشروطه طلب را مباح » اعلام می کند و گذر زمان نشان داد که همراه شدن بعضی آخوندها مانند » » سید عبدالله بهبهانی » ، » آخوند ملاکاظم خراسانی » ، سید عبدالله بهبهانی « با مشروطیت  برای محدود کردن اراده مردم و مجلس در چهاچوب منافع روحانیت با نام دفاع از دین و اسلام و مذهب بود . آنان نه برای دفاع از حقوق مردم که برای حفظ خود و منافع خود با حرکتهای مردمی همراه می شدند و این سودجویی تا به امروز هم ادامه دارد .

مردم ما دردودهه اخیر نیز بروشنی شاهد بوده اند که نقش » خاتمی » ، » روحانی » و » نواندیشان دینی»  در عمل خدمت به » استبداد خامنه ای » و توجیه خیانت اصولگرایان حاکم به کشور و ملت ایران است .

مگر آخوندهای مشروطه چی برای اثبات مترقی بودن خود تا اعدام آخوند دیگر یعنی » شیخ فضل الله نوری » پیش نرفتند ، مگر همان آخوندهای مشروطه چی برای بدست آوردن رهبری در نهضت مشروطیت استبداد شاهی را عین کفر اعلام نکردند ، اما خروجی عملی همه آن ادعا ها آن شد که در مجلس  با » عدلیه » یا وزارت دادگستری که قدرت قضاوت  و امور قضایی را از دست آنان می گرفت ، با برابری همه آحاد مردم با هردین و مذهب با این عنوان که مسلمان با غیر مسلمان برابر نیست ، با حق تحصیل عمومی با این عنوان که دختران حق تحصیل ندارند ، مخالفت نموده با اعلام جمهوری توسط رضا شاه مخالفت نموده و نهایتا مشروطه چی شدن آخوندهای دوران نهضت مشروطه بود که دخالت اسلام و دین در سیاست را به شکل نهفته زنده نگه داشته و دیدم که در سال 1357از درون آن » خمینی » و » ولایت فقیه » چونان بختکی بر سر ملت فرود آمد وامروز  استبداد » خامنه ای » و سپاه » و سرکوب بسیج » میوه سمی همان اشتباه پدران در دوران مشروطیت درنشان دادن روی خوش به آخوندهای باصطلاح مترقی بود .

» اصلاح طلبان » امروز با بهانه نگرانی از » سوریایی » شدن ایران ، در هنگامه تظاهرات و اعتراضات  از حکومت خواهان سرکوب مردم بجان آمده می شوند وبعد که بقول معروف آبها از اسیاب می افتد و خطر رفع می شود برای سوار شدن بر موج اعتراضات بدون دادن هزینه و در عین اثبات نوکری خود در مقابل استبداد و  حکومت ظلم خامنه ای ، اعلامیه داه ومزورانه  یکصدا از مزروعی و مهاجرانی خارج نشین تا خاتمی وعبدی و جلایی پور خواهان احترام به حق اعتراض مردم می شوند. این جماعت دقیقا همان نقشی را که گذشتگانشان در دوره مشروطیت بازی کردند ادامه می دهند و مامردم اگر این بار هم فریب نواندیش دینی و اصلاح طلب حکومتی و غیر حکومتی را در دفاع از دخالت دین در سیاست بخوریم ، برنده نهایی چنین روندی نه مردم ، نه حتی خود همین اصلاح طلب و نواندیشان دینی رفیق دزد و شریک قافله  که استبداد دینی گیرم نه الزاما خمینی یا خامنه ای که به شکل دیگری خواهد بود .» اصلاح طلبان » و » نواندیشان دینی » اگر می خواهند خود در جهنم استبداد دینی به دورخود بچرخند چرا سعی دارند یک ملت را نیز با خود به حرکت در دور باطل وادارکنند .

امروز بهانه «ترس از سوریایی شدن » ایران را دارید ، در دوران نهضت مشروطه به چه بهانه ای عملا جلو حکومت قانون و قانونگذاری فرای احکام شریعت را گرفتید . آنروز هم ممکن بود ایران سوریه شود ؟

» دکترعبدالکریم  سروش » و » محسن کدیور » و یا «حسن یوسفی اشکوری »  که این دو حتی رخت آخوندی از تن کشیده اند  »  در دفاع از اعتراضات اخیر مردم حرفهای بسیار مترقی می زنند ، اما باید در نطرگرفت که اولا این اقایان فعلا در قدرت نیستند و حرفهایی در محکومیت استبدادمی زنند  و ثانیا نهایتا از ایران تحت عنوان کشوری با جمعیت اکثریت مسلمان یاد کرده و بالاخره معتقد هستند که در قانونگذاری باید  شریعت مقدم بر رای مردم باشد .

با توجه به تجربه تاریخی ما ایرانیان دغدغه  نواندیشان دینی و فرزندان فکری آنان اصلاح طلبان ، نه کمک وشرکت در حل مشکلات جامعه ، نه کمک به رفع ناهنجاری های اجتماعی ، نه برون رفت جامعه از خرافات و فقر و نابرابری اجتماعی که اساسا تلاش برای زنده نگهداشتن روحانیت و اسلام بعنوان یک ایدئولوژی سیاسی که استبداد و عقب ماندگی از دستاوردهای آن برای ایران و ایرانی  است ، بوده است .

 

برچسب‌ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

دسته‌بندی شده در: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, مقالات و نوشته های ژئو پولیتیک ایران ، خاور میانه ، زوسیه و ایران, تحلیل سیاسی هفته, سیاست

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: