به امید پیروزی مردم بر نظام ظالم و خونریز اسلامی

یورش همه جانبه بیت و سپاه و مجلس برای حذف یا تضعیف “حسن روحانی “، روحانی حمایت مردم را نیر از دست داده است

parchamirangif

” حسن روحانی ” که بعد از عقب نشینی های پی در پی نتوانست رضایت ” خامنه ای ” و ” سپاه ” برای تنش زدایی در طول دوسال باقی مانده از عمر دولت خود را جلب کند و در این راه حمایت بخش های وسیعی از رای دهندگان به خود را نیز از دست داد ، اکنون با یورش همه جانبه نمایندگان مجلس در استیضاح وزرایش روبروست که تا کنون وزیر کار و وزیر اقتصاد و دارایی دولت وی استیضاح شده و از کار برکنار شدند . فردا 28/8/2018 برابر با 06/06/1397 نیز خود حسن روحانی باید برای پاسخگویی به سئوال نمایندگان به مجلس برود ، بنظر می رسد که نمایندگان ” خامنه ای ” و ” شورای نگهبان ”  در مجلس  بر آن هستند که علاوه بر طرح سقوط اقتصاد و نارضایتی وسیع مردم از اوضاع ، دو تابعیتی بودن نیز را مطرح کنند ، شایعه دو تابعیتی بودن ” حسن روحانی ” اخیر از سوی بسیاری از نمایندگان و رسانه های وابسته به ” سپاه ” تبیلغ می شود . اگر این شایع درست باشد ، حسن روحانی با خطر استیضاح روبرو خواهد بود .

” خامنه ای ” و “سپاه ” در تلاش برای ” برکناری قانونی ” ” روحانی ، در پی اجرای طرح ” حذف مقام ریاست جمهوری ” وپیاده کردن نظام پارلمانی ” هستند که در آن صورت نخست و زیر توسط نمایندگان مجلس که عموما هم با ” دو کانون قدرت در ج.ا.” همسو هستند انتخاب خواهد شد . ” خامنه ای ” و “سپاه ” در پی شکستهای متعدد اصولگرایان و جناح سیاسی نزدیک به خود و بخصوص بعد از ” شکست مفتضحانه ” ابراهیم رییسی ” در انتخابات اخیر ریاست جمهوری ” مجدانه در پی بازگرداندن وی و یافردی باهمین مواضع سیاسی به قدرت هستند و چون می دانند در هیچ انتخاباتی فرد مورد حمایت آنان از سوی رای دهندگان انتخاب نخواهد شد ، قصد دارند یا ” روحانی ” را با استیضاح حذف و یا آنقدر وی را تضعیف کنند ، که همه راهها به تغییر نظام ریاستی به نظام پارلمانی ختم شود .

” ولی فقیه ” خود مدتها پیش از اجرای طرح نظام پارلمانی دفاع و در سفری به کرمانشاه در سال 1390 اجرای این طرح را مطرح کرد و در این باره چنین گفت :

امروز نظام ما نظام ریاستی است؛ یعنی مردم با رأی مستقیم خودشان رئیس جمهور را انتخاب می‌کنند؛ تا الان هم شیوهٔ بسیار خوب و تجربه‌شده‌ای است. اگر یک روزی در آینده‌های دور یا نزدیک – که احتمالاً در آینده‌های نزدیک، چنین چیزی پیش نمی‌آید – احساس بشود که به جای نظام ریاستی مثلاً نظام پارلمانی مطلوب است – مثل اینکه در بعضی از کشورهای دنیا معمول است – هیچ اشکالی ندارد؛ نظام جمهوری اسلامی می‌تواند این خط هندسی را به این خط دیگر هندسی تبدیل کند”

بعد از آن نیز رییس قوه قضاییه ” علی لاریجانی ” از نظام پارلمانی دفاع کرده طرحی برای نجات کشور از دیکتاتوری دانست .

 ” خامنه ای ” ضمن ادعای حمایت از ” روحانی ” و دولت وی ، در عمل کلید حذف روحانی را زده است و می خواهد برای قانونمند نشان دادن روند حذف ،این کار از سوی مجلس اجرا شود .

در مجموعه سخنرانی های نمایندگان ” خامنه ای ” در ” مجلس ” اصولگرا یان که خود دست درازی در اختلاس ها و دزدی ها و خصوصی سازی ها دارند ، فریاد ” آی دزد ” سر داده  و می خواهند توجه ها را از نا کارآمدی و بی لیاقتی رهبر در اداره کشور بسوی جناح  اصلاح طلب ، منحرف کنند .

بنظر می رسد که مجموعه این تلاش ها و در گیری ها به افزایش شدید بی اعتمادی و عدم شرکت تعداد بازهم وسیعتری از مردم در انتخابات های فرمایشی در جمهوری اسلامی باشد.

 در ویدیوی های ضمیمه بخش هایی از این افشا گری ها را ملاحظه می کنید ، افشاگری هایی که می رود تا کلیت نظام را تضعیف و زمینه رابرای بوجود آمدن حرکات اعتراضی مردم برای حمله به ” خامنه ای ” فراهم نماید .

Tagged as: , , , ,

Categorised in: Uncategorized, فرهنگ ، تاریخ و جامعه, تحلیل سیاسی هفته, سیاست

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Start here

%d bloggers like this: