به امید پیروزی مردم بر نظام ظالم و خونریز اسلامی

آمریکا، موشک‌های پاتریوت و یک ناو هواپیمابر دیگر به خلیج فارس اعزام می‌کند

media
ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن هم در مسیر خود به سوی خلیج فارس از کانال سوئز عبور کرده است

در پی تشدید تنش‌های میان ایران و آمریکا در روزها و هفته‌های اخیر، مقام‌های ایالات متحده آمریکا، اعلام کردند یک ناو جنگی دیگر و سامانه موشک‌های پاتریوت را به منطقه اعزام می‌کنند. ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن هم در مسیر خود به سوی خلیج فارس از کانال سوئز عبور کرده است.

یک مقام دولت آمریکا، روز جمعه ۲۰ اردیبهشت، گفته است که پاتریک شاناهان، سرپرست وزارت دفاع آمریکا با اعزام یک ناو جنگی دیگر آمریکا و اسقرار سامانه موشک‌های پاتریوت در منطقه موافقت کرده است.

قرار است ناو جنگی یواس‌اس آرلینگتون هم در صورت لزوم به تنگه هرمز و خلیج فارس اعزام شود. طی روزهای اخیر، آمریکا سرعت اعزام ناو هواپیمابر یو‌اس‌اس لینکلن به خلیج فارس را افزایش داده است.

همچنین، مقام‌های واشنگتن، روز گذشته (جمعه) از اعزام بمب‌افکن‌های مدل بی‌۵۲ به پایگاه نظامی آمریکا در قطر خبر دادند.

مقام‌های آمریکا می‌گویند که اطلاعات دریافتی آنان در مورد حمله احتمالی ایران یا نیروهای وابسته به جمهوری اسلامی ایران نگران کننده است و تهدید کردند که این حملات احتمالی واکنش سریع و شدید نیروهای آمریکایی را به همراه خواهد داشت.

مجید تخت‌روانچی، نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد، در واکنش به اظهارات مقامات آمریکایی، تاکید کرد گزارش‌های مبنی بر تهدیدهای جدید ایران علیه نیروهای آمریکایی، “جعلی” است.

همزمان با تهدیدهای مقامات آمریکاعلیه جمهوری اسلامی ایران، دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، نسبت به تماس مقام‌های ایرانی با وی ابراز تمایل کرده است.

اما یک مقام ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، در واکنش به اظهارات دونالد ترامپ، گفت: مذاکره‌ای با آمریکایی‌ها انجام نخواهد شد و آمریکایی‌ها هم جرات اقدام نظامی علیه ما را نخواهند داشت.

عکس و خبر از صدای بین المللی فرانسه بخش فارسی نقل شده است

Tagged as: , , , , , , , ,

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Start here

%d bloggers like this: