به امید پیروزی مردم بر نظام ظالم و خونریز اسلامی

نبرد قدرت شدیدی در درون حکومت جمهوری اسلامی در حال شکل‌گیری است – گفت‌وگو با امیر طاهری

برنامه ای از رادیو بین المللی فرانسه 

چشم‌انداز روز  گفت‌وگو با امیر طاهری

 

amir_taheri_cropped_0

 

دانلود کنید 

برای دانلود و گوش کردن بر روی لینک بالا کلیککنید 

امیر طاهری، روزنامه‌نگار و تحلیلگر سیاسی مقیم لندن

بحث در مورد جدال لفظی اخیر آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس سابق قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران و آیت‌الله محمد یزدی از اعضای شورای نگهبان و دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه که سابقاً ریاست قوه قضاییه و مجلس خبرگان را هم بر عهده داشت، همچنان ادامه دارد. از طرفی در چند روز اخیر، خبر حمله لفظی وزارت اطلاعات و علیرضا زاکانی نماینده سابق تهران در دوره نهم مجلس شورای اسلامی، به یکدیگر شنیده شد.

ستیز کم‌سابقه و علنی محمد یزدی و صادق لاریجانی، خشم و نارضایتی جناح معروف به اصولگرایان را درپی داشت.

علیرضا زاکانی بتازگی در یک برنامه زنده که از تلویزیون جمهوری اسلامی پخش شد و در نامه‌ای سرگشاده به ابراهیم رئيسی رئيس قوه قضائیه، از «فساد یک باند امنیتی» متشکل از ﻣﺄموران وزارت اطلاعات و قوه قضائیه صحبت کرد و گفت که علاوه بر این، آنها از مبارزه با فساد اقتصادی ممانعت میکنند.

یکی از ﻣﺳﺆولان وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی که نامش فاش نشده است، علیرضا زاکانی را “عنصر غافل” خوانده و او را به «فضاسازی ناجوانمردانه» علیه این وزارتخانه و اعضای آن متهم کرده است.

به همین مناسبت، امیر طاهری، روزنامه‌نگار و تحلیلگر سیاسی مقیم لندن، به بخش فارسی رادیو بین‌المللی فرانسه می‌گوید که بسیاری در درون حکومت جمهوری اسلامی ایران کوشش میکند که زمینه را برای جانشینی آیت‌الله خامنه‌ای آماده سازند و افشاگری‌ها و رویاررویی‌های اخیر محمد یزدی و صادق لاریجانی و علیرضا زاکانی و وزارت اطلاعات هم به همین موضوع مرتبط است.
وی می‌افزاید که نبرد قدرت شدیدی در حکومت جمهوری اسلامی در حال شکل‌گیری است که کل آن را بیش از پیش ضعیف خواهد کرد.

 

Tagged as: , , , , ,

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Start here

%d bloggers like this: