به امید پیروزی مردم بر نظام ظالم و خونریز اسلامی

ترامپ ، جان بولتون، مشاور امنیت ملی خود را برکنار کرد

 

 

دونالد ترامپ مشاور امنیت ملی خود جان بولتون را برکنار کرد و دلیل آن را اختلاف نظرش با وی در بسیاری موارد اعلام کرد. او در حساب کاربری توییتر خود نوشت بولتون را وادار به استعفا کرده است.

    
John Bolton (picture-alliance/AP Photo/A. Zemlianichenko)

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، سه‌شنبه ۱۰ سپتامبر (۱۹ شهریور) در حساب توییتری خود نوشت که مشاور امنیت ملی خود جان بولتون را برکنار کرده است. او نوشت که از بولتون خواسته است استعفا دهد و بولتون صبح سه‌شنبه (به وقت محلی آمریکا) استعفانامه خود را تحویل داده است.

ترامپ در تویيت خود از خدمات بولتون تشکر کرد و گفت هفته آینده مشاور امنیت ملی جدید کاخ سفید را معرفی خواهد کرد.

Donald J. Trump

@realDonaldTrump

I informed John Bolton last night that his services are no longer needed at the White House. I disagreed strongly with many of his suggestions, as did others in the Administration, and therefore….

Donald J. Trump

@realDonaldTrump

….I asked John for his resignation, which was given to me this morning. I thank John very much for his service. I will be naming a new National Security Advisor next week.

20.5K people are talking about this

دونالد ترامپ در توییت دیگری نوشته است: «شب گذشته [دوشنبه ۱۸ شهریور] به بولتون اطلاع داده‌ام که دیگر کاخ سفید به خدمات او نیازی ندارد. من مانند خیلی‌ها در دولت، به شدت با بسیاری از پیشنهادهای ایشان مخالف هستم.»

Donald J. Trump

@realDonaldTrump

I informed John Bolton last night that his services are no longer needed at the White House. I disagreed strongly with many of his suggestions, as did others in the Administration, and therefore….

31.6K people are talking about this

اما جان بولتون در توییتی نوشته است که خود او شب گذشته درخواست استعفا کرده و ترامپ به او گفته “بگذار فردا در این باره صحبت کنیم”.

John Bolton

@AmbJohnBolton

I offered to resign last night and President Trump said, “Let’s talk about it tomorrow.”

22.8K people are talking about this

بولتون که به مدت یک سال و نیم به عنوان مشاور امنیت ملی در کاخ سفید کار می‌کرد، به عنوان سیاستمداری تندرو در عرصه سیاست خارجی شناخته شده است. او سومین مشاور امنیتی ترامپ بود و کارش را از آوریل ۲۰۱۸ آغاز کرده و جانشین ژنرال مک‌ماستر شده بود.

به گزارش رسانه‌های آمریکایی، بولتون همواره مواضع تندی در برابر ایران و کره شمالی داشته است.

بولتون همچنین از ابتدا مخالف شرکت آمریکا در مذاکرات با طالبان درباره برقراری صلح در افغانستان بوده است.

رئیس جمهور آمریکا چند بار درباره بولتون با مزاح سخن گفته و او را مشوق شروع جنگ خوانده بود. ترامپ از جمله گفته بود که بولتون هنوز هیچ جنگی ندیده که از آن خوشش نیامده باشد.

دونالد ترامپ دوشنبه ۹ سپتامبر اعلام کرد که هیچ اعتراضی نسبت به دیدار رو در رو با حسن روحانی، رئیس جمهور ایران ندارد. او به خبرنگاران در کاخ سفید گفت که مقامات ایران می‌خواهند مشکل‌شان را حل کنند. ترامپ سپس با اشاره به تورم در ایران گفت که آمریکا می‌تواند مشکل ایران را ظرف ۲۴ ساعت حل کند.

بولتون در یکی از آخرین موضع‌گیری‌هایش درباره ایران و دیدار میان ترامپ و روحانی در تاریخ ۲۷ اوت (پنجم شهریور) گفته بود که پیشنهاد ترامپ برای دیدار با روحانی و رهبران ایران به معنای چرخشی در سیاست آمریکا علیه آن کشور نیست.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفته بود: «ترامپ برای گفت‌وگو حاضر است با هر کسی دیدار کند.» بولتون ترامپ را یک “معامله‌گر” خوانده بود که همیشه آماده دیدار، مذاکره و معامله است.

Tagged as: , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, سیاست

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Start here

%d bloggers like this: