به امید پیروزی مردم بر نظام ظالم و خونریز اسلامی

« حسین دهقان »‌ خود را کاندید پست  ریاست جمهوری کرد .

حسین دهقانی پوده مشهور به حسین دهقان (زاده ۱۲ اسفند ۱۳۳۵ در روستای پوده، استان اصفهان)سیاست‌مدار، معاون ریاست جمهوری، رئیس سابق بنیاد شهید و فرمانده نظامی است که پیش‌تر در دولت یازدهم، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بود، وی هم‌اکنون به‌عنوان مشاور فرمانده کل قوا (رهبر جمهوری اسلامی ایران) در صنایع دفاعی فعالیت می‌کند.

وی در مصاحبه ای که می بینید ،هدف از نامزدی خود برای پست ریاست جمهوری را عبور از جریانات سنتی سیاسی موجود کشور و استفاده وبسیج همه امکانات کشور اعلام کرد .

 با توجه به اینکه نا کنون و  همه روسای جمهوری درست از همان زمان که سکان اجرایی کشور را بعهده گرفته اند ، با « خامنه ای » بعنوان « ولی فقیه » که خود را قدرتی فراتر از همه قوا از جمله « ریاست قوه مجریه » میداند ُ دچار اختلافهای اساسی شده اند، می توان حضور یک فرمانده سپاهی در پست ریاست جمهوری را آغاز پیدا شدن اختلاف میان دو مرکز مهم و قطب قدرت در نظام جمهوری اسلامی  یعنی « بیت » و « سپاه » دانست و بنظر میرسد موضوع کاندیداتوری «‌حسین دهقان » برای پست ریاست جمهوری و وارد شدن به میدانی که می تواند به شکست در برآوردن خواست مردم فراهم شود ُ خود بیانگر عدم اعتماد « سپا ه پاسدارن»‌به روحانیت و سایر جریانات سیاسی برای اداره امور جاری کشور باشد . می توان گفت که  رهبران « سپاه پاسداران »‌در نگرانی از ابقای تیم روحانی در اداره امور کشور و برای حل مسئله هسته ای ، از سوی « خامنه ای »  ،‌می خواهند خود حتی فراتر از « خامنه ای » نظارت بیشتری بر اداره امور سیاسی – نظامی کشور داشته باشد و این خود بیانگر بی اعتمادی سپاه به روحانیت و حتی « خامنه ای » نیز هست . وی در مصاحبه ای با اسو شیتد پرس گفته بود : «اگر آمریکا ایران و قدرتش در منطقه را به رسمیت بشناسند، ایران هیچ مشکلی را برای آنان ایجاد نکرده و نمی‌کند. ما فکر می‌کنیم آمریکایی‌ها در عین اینکه توسعه‌طلب و زیاده‌خواهند، عمل‌گرا هم هستند و کمی عقلانیت در رفتارهایشان وجود دارد.» بر این مبنا می توان گفت که سپاه بر انست که ارتباط با آمریکا را نیز خود سازمان داده و به رابطه فعلی همزیستی مسالمت آمیز با آمریکا ادامه دهد .

در سایت « کاوه فرزند ملت »‌ چند مقاله در این باره و در سالهای پیش نوشته بودیم و به اهمیت موضوع پرداخته شده بود که توجه شما را به آن جلب می کنیم .

” بوآی انقلاب ” بازهم فرزندان خود را خواهد بلعید ،این بار چه کسی بلعیده خواهد شد ؟ .

دست اندازی « سپاه » بر همه امور اجرایی کشور  قوه مقننه  و اکنون  مجریه می تواند در شرایط معینی به حذف روحانیت از قدرت سیاسی در ایران نیز منجر شود که خود امر مثبتی است .

البته باید دقت کرد که تا زمان بر گزاری انتخابات سال 1400 هنوز حدود 8 ماه باقی مانده است و فضای سیاسی کشور ممکنست منجر به حوادثی شود که این فرمانده سپاهی نامزدی خود برای این پست را پس بگیرد .

 

Tagged as: , ,

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Start here

%d bloggers like this: