به امید پیروزی مردم بر نظام ظالم و خونریز اسلامی

به داد زندانیان برسید : ” ج.ا.” در حال قتل عام و زجر کش کردن آنان است .

هشت مرد و یک زن زندانی چهارشنبه ۲۹ بهمن در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند. هویت مردان اعدام شده اعلام نشده اما زن اعدامی زهرا اسماعیلی نام داشت که به اتهام قتل شوهرش به قصاص محکوم شده بود. « زهرا اسماعیلی » که شاهد مراسم اعدام دیگر زندانیان بود تاب نیاورده و دچار ایست قلبی شد و قبل از اجرای مراسم از دنیا رفت و جانیان سنگدل  و وحشی ولایت ، حتی  جنازه را برای لحظاتی به دار آویختند 

« جاوید دهقان »  زندانی بلوچ ، « علی مطیری » در خوزستان ، جاسم حیدری، علی خسرجی، حسین سیلاوی و ناصر خفاجیان اخیرا و در خوزستان و بلوچستان  اعدام شدند .، رژیم  قبل از آن نیز دو کشتی گیر را با اتهامات مشکوک و اثبات نشده اعدام کرد .

ایران بعد از چین بالاترین رقم اعدام در جهان را دارد. بر اساس گزارش سالانه سازمان حقوق بشر ایران در سال ۲۰۱۹، ۲۸۰ زندانی در ایران اعدام شدند. سازمان عفو بین الملل اما این رقم را ۲۵۱ نفر اعلام کرد و گزارش داد که یک سوم اعدام‌های انجام شده در سراسر دنیا در ایران صورت گرفته است.

علت تعداد زیاد اعدام در ولایت خامنه ای اینستکه ، نظامهای فاشیستی ، وجود ناراضیان سیاسی و اجتماعی را دلیلی واضح ، روشن و غیر قابل انکار  بر شکست طرحهای اجتماعی و عقیدتی  ادعایی خود دانسته و با اعدام اینان  می خواهند صورت مسئله حتی اگر انسان و پدر و مادر باشند را پاک کنند ، به هر حال وقتی رهبران لافزن نظام ولایی ادعای بر پا کردن بهشت مبتنی بر تمئن اسلامی را می کنند وجود فقیری که از گرسنگی دست به سرقت میزند ، زن یا مردی که از فرط فقر دست به خود فروشی میزند معتادی که بنا بر زندگی پر از ناکامی بدام باندهای پخش مواد مخدر می افتد و سرانجام دستگیر می شود ، ناقض ادعاهای لافزنان ولایی است . اینها همه و همه بیانگر ایسنتکه تمدن ادعایی اسلامی « خامنه ای » دروغی بیش نیست و دستاوردی جز فقر و بدبختی و فحشا نداشته است .

آنطور که « ویکتور هوگو » بدرستی گفت ” دزد و انقلابی در اعتراض به وضعیت موجود سیاسی  و تلاش برای برهم زدن نظم موجود هر دو یک موضع دارند  ، منتهی اولی برای نفع شخصی خود دست به اعتراض زده و دومی برای نفع عمومی .

آنسوتر وقتی روشنفکران و دانشجویان به این همه بیعدالتی و نابرابری های اجتماعی  اعتراض می کنند ، می نویسند و افشاگری می کنند ، سرنوشتی جز زندان و حبس و داغ و درفش در انتظارشان نیست . هر روزه از زندانها خبر اعمال بیرحمی و سنگدلی های بیرحمانه  نسبت به زندانیان و بخصوص زندانی های بیمار و نیازمند به مراقبت های پزشکی بگوش میرسد . « نرگس محمدی «  که خود و اخیرا در پی اعتراضات گسترده به نگه داشتن وی در زندان ، آزاد شد ، اخبار هولناکی از برخوردهای زشت با زنان تا حد تحقیرهای جنسیتی بخصوص با زنان زندانی غیر سیاسی را افشا کرد ، اخباری که ” نرگس محمدی ” منتشر کرد  هر انسان شرافتمندی را نگران زنان در بند می کند

و درست به دلیل همین واقعیت است که جمهوری اسلامی هرچقدر که بتواند از زندانیان را چه دزد و قاتل و چه انقلابی و معترض سیاسی ، را  ناعادلانه میکشد و از دم تیغ میگذراند و آنها را که بهانه ای محکم برای اعدام و کشتن آنها ندارد را در زندانهای مخوف خود زجر کش می کند ،  همه ما خبر مربوط به اعدام دسته جمعی زندانیان در دهه 60 را شنیده ایم ، ٍ » ج.ا.» اکنون کهجرات نمی کند  مانند آن سالها دست به قتل عام ایرانیان دربند و دست بزند ، با زجر کش کردن و با اتهامات بیموقع قصد دارد هر چه می تواند از زندانیان را بکشد …آری « ج.ا.» انتقام عدم توانایی خود در مقابل « اسراییل » را از مردم ایران و به شکل افزایش تعداد اعدامها میگیرد . 

بسیار شنیده ایم که زندانیان نیازمند  به اعزام به مراکز درمانی  باید مدتها در انتظار اعزام بمانند در حالیکه از درد بخود می پیچیند و بعد از آنهم که تمامی هزینه های درمانی توسط خانواده آنان پیش پرداخت شد و با سرگردانی های بسیار زیاد  با دستبندو پا بند در اتاقهای بیمارستان نگهداری میشوند ، این خود شکنجه و مصداق دقیق زجر کش کردن است  . بسیاری از زندانیان  فاقد اولیه ترین امکانات رفاهی از جمله تخت برای خوابیدن ، آبگرم برای استحمام ، لباس گرم برای مقابله با زندانهای فاقد سیستم گرمایشی هستند ، این اقدامات از روی عمد و برای عذاب دادن کسانی که بنطر حزب اللهی جماعت ، با نظام اسلامی راه نیامده اند و تربیت ولایی نیافته اند !.

اخیر « بهنام محجوبی » که بنا بر عقاید صوفیانه و درویشی دستگیر شده بود بخاطر بدرفتای های مکرر که در زندان با آن روبرو شده بود درگذشت ، مدافعا و سازمانهای حقوق بشری بارها به ارگانهای قضایی « ج.ا.» اخطار داده بودند که ” بهنام ” توان  تحمل حبس را ندارد و بیمار است اما ددمنشان ولایی نهایتا و بعد از اعزام چندین باره وی به بیمارستان روانی “امین آباد » عملا زمینه مرگ وی را فراهم کردند تا تخم هراس و رعب را در دل هر معترضی بکارند .

 در زندان مشهد « محمد نوری زاد » آنقدر تحت فشارهای روانی و جسمی قرار گرفته است که چندین بار دست به خودزنی زده است .

 هر روز شاهد خبر اعدام از استانهای مرزی و به بهانه های مسخره همکاری با گروههای جدایی طلب هستیم و از یاد نبریم که اعدام چهار هموطن خوزستانی در روزهای اخیر درست بعد از اعتراضات و تظاهرات مردم سراوان صورت گرفت و نا گفته پیداست که از این اعدام ها برای ترساندن معترضان و مردم آن شهر  استفاده شده است .

زندانیان از هر عقیده و فکر از مجاهد و کمونیست و سلطنت طلب و دموکرات و اصلاح طلب و زندانیان غیر سیاسی ، فرزندان ، برادران و خواهران ما هستند و در زندانها و بازداتشگاهها با بیرحمی ها و محاکمات ناعادلانه روبرو هستند . نظام ولایی در حال قلع و قمع و اعدام  آنان و زجر کش کردن آن بقیه است که بهانه ای برای اعدامشان پیدا نکرده است . مردم شریف ایران به برخورد دد منشانه حکومت با فرزندان دست بسته اسیر خود در زندانهای ولایت ، اعتراض کنید . به داد فرزندان خود تا دیر نشده و زندانیان دست بشورش نزده اند برسید که ممکنست فردا دیر باشد .

 سطور آبی رنگ از سایت فارسی « دویچه وله » نقل شده است .

 

Tagged as: , , , , ,

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Start here

%d bloggers like this: