به امید پیروزی مردم بر نظام ظالم و خونریز اسلامی

شکست ج.ا. در صدور انقلاب به ” عراق ” ، اینان انقلاب خود را فقط به جهنم صادر خواهند کرد!

 

kavefargif

شکست “خامنه ای وسپاه ”  در صدور انقلاب  ” به عراق تکمیل شد .

“ساختار سیاسی ” و دولتمردان ج.ا. حقیرتر از آن هستند که بتوانند الگویی سیاسی – اجتماعی به ” دیگر کشورها “صاد ر کنند .

حوادث هفته های اخیر در “کشور همسایه عراق” ،  که نهایتا به انتخاب ” برهم صالح ” بعنوان مقام ریاست جمهوری آن کشور ، ” عادل عبدالمهدی ” نخست وزیر و ” محمد الحلبوسی ” بعنوان رییس مجلس عراق منجر شد ، زنگ خطر رابرای ” سپاه ” ، ” خامنه ای ” و شبه نظامیان ” حشد الشعبی ” بصدا در آورده است .

 شایعه هایی به گوش می رسد که برهم صالح دشمن شماره یک حشد الشعبی  است ودر عین حال دولت تکنو کرات مبتنی بر مخالفت با حضور روحانیت در سیاست از محبوبیت بسیاری در میان مردم عراق بر خوردار است .

 این مسیر، سیری است که می رود تا آهسته ، آهسته و گام به گام ، تلاش های ج.ا. در مدل سازی برای مردم عراق در راستای بوجود آوردن نظامی سیاسی شبیه به آنچه که امروز بر کشور ایران  حاکم است را با شکست روبرو کرده و زمینه تضعیف کامل حضور سیاسی – نظامی حکومت ملاها را در آن کشور فراهم آورد .

جمهوری اسلامی که از خلاء قدرت بعد از سرنگونی صدام استفاده کرده و توانسته بود در اتحادبا سیاستمداران و شبه نظامیان  طرفدار خود حتی قدرت تشکیل دولت انحصاری شیعه را در سال 2006 و بعدا 2010 با حمایت از ” دولت نوری المالکی ” بدست آورد اما دچار چند اشتباه محاسبه شد و نتوانست مدل خود را در آن کشور با جمعیت اکثرا شیعه بازسازی کند ، طرفه آنکه حکومت اسلامی نه تنها نتوانست پیروز میدان سیاست در عراق باشد که اکنون اکثریت رای دهندگان عراقی  مخالف حضور ج.ا. و متحدان عراقی اش در صحنه سیاسی آن کشور هستند . و فریادهای ” ج.ا.” برو بیرون حتی در استان شیعه نشین ” بصره ” طنین انداز است ! اما ببینیم اشتباهات محاسباتی جمهوری اسلامی چه بودند :

1- در سال 2010  ائتلاف ” العراقیه ” برهبری” ایاد علاوی ” شیعه تکنوکرات توانست 91 کرسی پارلمان را از آن خود کند ودر واقع ازائتلاف دولت قانون برهبری  ” نوری المالکی ” که توانسته بود 89 کرسی پارلمان را بدست آورد و مورد حمایت ایران بود  جلوتر بود ، اما آمریکا در آنزمان به حضور بیشتر و گسترده تر ج.ا. در عراق نیاز داشت و در پی حفظ حضور ” سپاه” در عراق بود . اوباما و خامنه ای در همکاری با یکدیگر توانستند با دسیسه بازی فرمان تشکیل دولت را برای  نوری المالکی از ” جلال طالبانی ” بگیرند و نامزد شکست خورده مورد حمایت ایران ، دوباره به نخست وزیری عراق رسید ، در آنزمان  نیاز آمریکا به ج.ا.  سرکوب گرایشات سلفی – وهابی بود که عربستان قادر به کنترل آنها نبود  و می رفت تا منطقه استراتژیک خاورمیانه را دچار آشوب کند . آمریکا  که در ابتدا نسبت به رشد ” داعش ” و برای نگه داشتن شمشیری بر بالای سر ج.ا. با اغماض نگاه می کرد ، آهسته آهسته به خطر قدرت گیری این گروه پی برده بود و باید به خرج کشورهای منطقه این خطر را محدود می کرد و در این میان ” خامنه ای ” که جنون گسترش قدرت  ، چشم عقلش را کور کرده بود به دام این سیاست افتاد  ودشمنی مردم عراق را برای خود و حکومتش خرید .

نیاز دیگر آمریکا به ج.ا. درعراق  کنترل  بخشهای غیر سکولار جمعیت شیعه در عدم مقابله با حضور نیروهای آمریکایی در عراق بود ، اوباما می خواست که خروج سربازان آمریکایی از عراق بدون هزینه و همچنین  بدون رشد گروههای افراطی سنی ضد آمریکایی باشد و در آن زمان ج.ا. عملا همدست با آمریکا در راستای این اهداف گام بر می داشت . جمهوری اسلامی همکاری ” آمریکا” با خود را بعنوان قدرت خود در تعیین میدان بازی در عراق بحساب آورد در صورتیکه امکان تعیین نخست وزیر برای ج.ا. در سال 2010 در عراق ناشی از معادلات سیاسی موقتی بود و ” خامنه ای ” نتوانست این موقتی بودن را دریافته و تا آنجا دچار توهم شد که ” ولایتی ” مشاور امور بین الملل ” رهبر ج.ا.” لاف زد که ” ما اجازه نخواهیم داد که سکولارها و لیبرال ها ” در عراق بقدرت برسند و امروز می بینیم ” لیبرال ها ” و ” دموکراتها ” سکان های کلیدی را در دست دارند ، امروز می بینیم که درست بر عکس ” برهم صالح ” فردی که تا آن حد مورد اعتماد ” آمریکایی ها است که مقام ” بنیانگذار دانشگاه آمریکایی سلیمانیه ” را دارد ، یک سیاستمدار تکنوکرات که هیچ نسبتی با طرحهای ج.ا. برای عراق ندارد به ریاست جمهوری و عادل عبدالمهدی یک کمونیست سابق بعنوان نخست وزیر عراق انتخاب می شوند ،  مقتدی صدر که وی را می توان فرزند انقلاب اسلامی  نام نهاد خود بر روی ” خامنه ای” شمشیر می کشد .

طرح ج.ا.برای عراق این بود که ” حشد الشعبی ” با الگوگیری از نقش “سپاه پاسدران ” در ایران ، بتواند با به حاشیه راند ن دولتمردان سکولارو حتی با بکارگیری سیاست ارعاب و تهدید ، خود به یکه تاز میدان سیاست در آن کشور تبدیل شود ، اما آمریکا  و عراقی هاامروز نیازی را که در سال 2010 به ایران داشتند  ندارند ، شیعه بودن مردم عراق هیچ نقشی در پیروزی های ج.ا. در عراق نداشت ” خامنه ای ” در توهمی عمیق بود، وی و سپاه باید آماده پذیرش شکست های بیشتری در عراق باشند.

2- با برروی کار آمدن دولت فاسد و شیعه ” نوری المالکی ” که آنقدر ناتوان بود که ” موصل ” را همراه میلیونها دلار پول نقد و اسباب و ادوات پیشرفته نظامی  در کمال بیعرضگی به داعش تحویل داد ، بسیاری از عراقی ها و بخصوص شیعیان ، به جمهوری اسلامی و متحدانش در عراق نیاز داشتند تا بتوانند از شر ” داعش ” خلاص شوند ، ” ملاها ” این جا نیز دچار خطای محاسباتی شده و فکر می کردند که علت ابراز علاقه عراقی ها به حضور ج.ا. در آن کشور شیعه بودن آن مردم و دولتمردان آنها است که می دانیم آنچه که در سیاست عمل می کند نه دین و مذهب و عقاید و ایدئولوژی که منافع است ، منافع خامنه ای هم نه دفاع از شیعیان که هزار ، هزار آنها را در اقصی نقاط دنیا می کشند و خامنه ای را پروای آن نیست که بسط و گسترش مدل حکومتی ولایت فقیه و زمینه سازی برای تبدیل کدخدای ده جماران به ” ولی امر مسلمین ” جهان است . سیاستمدارن عراقی امروز به این واقعیت پی برده اند. هنوز هم شیعه هستند اما دیگر نیاز دیروز را به خامنه ای و سپاه ندارند ، ج.ا. نیروی زمان تخریب و قتل و کشتار و جنگ داخلی بود  ، امروز عراق به بازسازی و پولهای عربستا ن و تکنیک آمریکایی نیاز دارد ، شیعه عراقی و سنی و کرد در آن کشور هم بدنبا ل منافع کشور خود هستند و در  عرصه سیاست ، شیعه بودن  یا نبودن به پشیزی هم نمی ارزد  و حکومت ملاها برای باز سازی کشور آنها حرفی برای زدن و کالایی برای عرضه ندارد ، پس داد می زنند : ج.ا. برو بیرون 

ج.ا. در توهم بر پایی جمهوری اسلامی عراق ، آماده دست زدن به هر جنایتی بر علیه جمعیت سنی عراق تحت عنوان مبارزه با افراط گرایی بود و عدم صداقت ” خامنه ای ” و ” سپاه ” نسبت به منافع مردم عراق تا به آنجا آشکار شد که حتی ” مقتدی صدر ” نیز به سیاستهای ج.ا. بعنوان سیاستهایی تفرقه افکنانه پی برد و مستقیما خواهان قطع نفوذ ملاها و سپاه در کشور خود شد . ائتلاف تحت رهبری ” مقتدی صدر ” با همین شعار توانست بالاترین تعداد رای دهندگان را به خود جلب کند و زمینه حذف تدریجی عراقی های طرفدار ج.ا. را از مواضع کلیدی در کشور خود  فراهم آورد .

3- روحانیون در عراق و بخصوص ” سیستانی ” و ” مقتدی صدر ” و تا حدودی هم ” عمار حکیم ” در الگو قرار دادن ” ولایت فقیه ” و حاکمیت “یک حزب نظامی – سیاسی ” بر سرنوشت کشور ، آینده موفقی را برای کشور خود و حیات اجتماعی روحانیت عراق ، نمی بینند ، فریاد های مردم معترض ایران که در تظاهرات دی ماه و مرداد ماه ” مرگ بر خامنه ای ” می گویند و فساد روحانیت را اعلام می کنند و ایران می رود تا اولین کشوری در منطقه  باشد که روحانیت را برای همیشه از صحنه سیاست براند ،برای هیچ سیاستمدار عاقلی جرات دست یازیدن به سیاستهایی از نوع آنچه که در حکومت اسلامی ایران اجرا می شود را باقی نمی گذارد

4- جغرافیای سیاسی منطقه بطور سنتی به شکل عراق و سوریه بیطرف میان کشاکش ایران و عربستان سعودی بوده است و جمهوری اسلامی  نتوانست چنان کشش و جذبه ای برای مردم عراق بوجود بیاورد که از حضور هرچه بیشتر الگوهای سیاسی- اجتماعی ج.ا. در کشور خود دفاع کرده و موج حمایت توده ای ، سبب تقویت جایگاه ایران در عراق شده و این کشور عملا به حامی سیاستهای ایران تبدیل شود . برای تغییر در جغرافیای سنتی و مورد قبول قدرتهای بین المللی حاضر در منطقه نیاز به زیر ورو شدن روابط کشورهای منطقه بود و ج.ا. نتوانست این تغییرات اساسی را بسود خود بوجود بیاورد ، ج.ا. کشوری که در آن بزرگترین اختلاسها ، فساد و استبداد سیاسی زبانزد خاص و عام و داخل و خارج است ، آیا می تواند بعنوان یک الگوی سیاسی مورد نظر هیچ مردمی باشد ؟ رهبران ج.ا. و ساختار قدرت در ایران ، حقیرتر و بی آبروتر از آن هستند  که بتوانند الگوهای خود به سرزمینی در این کره خاکی صادر کنند ، اینان انقلاب خود را فقط به جهنم صادر خواهند کرد .این سخن بدین معنی است که جمهوری اسلامی درست به مانند داعش  در مناطقی که جنگ داخلی و آشوب و هرج و مرج حاکم بوده با طرفداری از یک طرف دعوا و شرکت در سرکوب و یا تخطئه طرف دیگر ،  و با هزینه های میلیاردی توانسته بطور موقت جای پایی در آن کشورها پیدا کند و معمولاهم دولت و یا سیاستمدران آن کشورها بعد از حل مشکلات داخلی به قدرت و نفوذ سپاه و خامنه ای در کشور خود پایان داده اند ، در جنگ داخلی در تاجیکستان بر سر نفوذ ایران در آن کشور همین آمد و تاجیکستان ، امروز به دشمن شماره یک ج.ا. تبدیل شده است در عراق همین اتفاق افتاد وباش که در فردایی نه چندان دور این روند در سوریه و بعد از اینکه لبنان نیز از عدم حمله اسراییل به خود مطمئن شود ، همین اتفاق در آن کشور بیفتد و سپاه و خامنه ای رابا خو��ری و ذلت از کشورهای خود بیرون کنند . آری اینان  می توانند فقط انقلاب خود را به جهنم یعنی کشورهای درگیر قتل و کشتارو جنایت صادر کنند .

Tagged as: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, تحلیل سیاسی هفته, سیاست

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Start here

%d bloggers like this: