به امید پیروزی مردم بر نظام ظالم و خونریز اسلامی

یک فرمانده سپاه: می‌توانستیم هواپیمای آمریکایی با ۳۵ سرنشین را همزمان با پهپاد سرنگون کنیم 

khabarfovri

یکی از فرماند‌هان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد که ایران همراه با پهپاد آمریکایی سرنگون شده، یک هواپیمای پ.هشت (p8 ) این کشور با ۳۵ سرنشین نیز حضور داشت که می‌توانستند آن را مورد هدف قرار دهند اما این‌کار را نکردند.

امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در حاشیه نمایش قطعات پهپاد ساقط شده آمریکایی در جمع خبرنگاران افزود که این هواپیما هم به مرزهای ایران «تعرض» کرده بود.

وی همچنین تاکید کرد که سپاه این هواپیما را هدف قرار نداد چراکه به گفته این فرمانده هدف آن‌ها از سرنگونی پهپاد آمریکایی اخطار به «نیروهای تروریست» آمریکایی بود.

از حدود ۳ ماه پیش و پس از قرار گرفتن نام سپاه پاسداران در سیاهه گروه‌های تروریستی آمریکا،ایران ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده (سنتکام) را یک سازمان تروریستی معرفی کرد.

فرماندهی پدافند هوایی سپاه صبح روز پنجشنبه ۲۰ ژوئن (۳۰ خرداد) اعلام کرد که یک فروند پهپاد آمریکا را بر فراز حریم هوایی خود با موشک هدف قرار داده است. البته آمریکا با رد این ادعا اعلام کرد که پهپاد متعلق به ارتش این کشور در حال پرواز بر فراز آب‌های بین‌المللی بوده است. این اقدام با واکنش تند دونالد ترامپ و دیگر مقامات دولت آمریکا مواجه شد؛ رئیس جمهوری آمریکا حمله صورت گرفته توسط پدافند موشکی سپاه پاسداران را «اشتباهی بسیار بزرگ» توصیف کرد.

این خبر در حال تکمیل است و به زودی به روز رسانی خواهد شد.

Tagged as: , , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, سیاست

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Start here

%d bloggers like this: